MATERNALINEA

mtDNA genografický test vám poskyne informáciu o najhlbších geografických koreňoch ženskej línie vašich predkov. Pri tomto teste analyzujeme tzv. mitochondriálnu DNA (mtDNA), ktorú síce majú ženy aj muži, ale do ďalšej generácie ju prenášajú výlučne ženy (prenos „po praslici“). Test preto možno vykonať u žien aj u mužov, poskytuje však informáciu iba o ženskej línii predkov. . 

  • Ak si test objednáte, zašleme vám poštou (alebo si u nás vyzdvihnete osobne) odberovú tyčinku aj s návodom, podľa ktorého si urobíte jednoduchý výter ústnej sliznice. 
  • Materiál nám zašlete na analýzu a uhradíte cenu testu. Ak prídete k nám do laboratória osobne, odber vám môžeme urobiť my. 
  • Vykonáme analýzu DNA, stanovíme tzv. mtDNA haplotyp a určíme príslušnosť k mtDNA haploskupine (nazýva sa často „mtDNA klan“). V dostupných svetových databázach zistíme, či sa už váš mtDNA haplotyp u niekoho našiel a ak áno, u koho. O príslušnosti k haploskupine vyhotovíme ozdobný certifikát
  • Certifikát s vašim mtDNA haplotypom a zaradením do haploskupiny vám zašleme poštou, prípadne si ho môžete vyzdvihnúť osobne. Certifikát je doplnený základnými informáciami o oblasti vzniku a dobe vzniku príslušnej haploskupiny a o jej histórii, mapkou jej súčasného rozšírenia v Európe a údajom o početnosti nájdeného haplotypu a haploskupiny v slovenskej populácii. Priložíme tiež výsledok vyhľadávania vášho mtDNA haplotypu vo svetových databázach.  
Zobraziť podrobnosti o tomto teste

Objednávam si tento test

MATERNALINEA
Výsledok bude zaslaný do 10-15 pracovných dní.

105 €

Odberová súprava
Na obálke so zásielkou odberovej súpravy pre diskrétnosť nikdy neuvádzame v názve odosielateľa GHC GENETICS SK.
10 €

Extra služby

0 €
Konečná cena: 105 €

Jednoduchý postup

Spôsoby úhrady

1. V hotovosti
Ak si prídete pre odberovú súpravu osobne.

2. Vkladom alebo prevodom na náš účet v Tatra Banke
Inštrukcie vám zašleme spolu s odberovou súpravou.

Sledujte stav vašej objednávky cez e-mail

Ak vo vašej objednávke vyplníte e-mailovú adresu, budete môcť sledovať jej stav cez našu webstránku.

Zároveň vás budeme priebežne informovať o aktuálnom stave objednávky prostredníctvom e-mailu.