logo
Kontaktné údaje

Testy otcovstva: +421 948 627 273

Administratíva: +421 2 4319 1912

Odborné konzultácie: +421 2 4524 1268

Odberové miesto MOM: +421 940 620 587

Informácie Covid testy: mom@ghc.sk

Covid-19 PCR výsledky: korona@ghc.sk

RT-PCR výter z ústnej dutiny

59€

  • Neinvazívny PCR test pri ktorom sa robí výter z ústnej dutiny
  • Ideálny pre deti a ľudí, ktorým je výter z nosohltana nepríjemný
  • Garantovaný výsledok do 26 hodín
  • Certifikát v Anglickom jazyku s QR kódom
  • Digitálny COVID preukaz EÚ/GreenPass
  • Odberové miesto Ilkovičova 6, Bratislava
  • Odbery vykonané v piatok po 11:30 - výsledok do soboty večera

Pre pokračovanie vyberte termín z tabuľky nižšie
Kategória: Covid-19
Zdieľať:
Ospravedlňujeme sa, momentálne nie su voľné žiadne termíny

Skúste to, prosím, neskôr

RT – PCR je polymerázová reťazová reakcia s reverznou transkripciou, pri ktorej sa RNA prepisuje do komplementárnej DNA (cDNA) prostredníctvom reverznej transkriptázy. Následne sa DNA amplifikuje štandardným spôsobom polymerázovej reťazovej reakcie. V rámci skríningového testovania infekcie COVID-19 pomocou real-time PCR s reverznou transkripciou je vhodné v 1. línii použiť gén E, kódujúci obalový proteín, a na konfirmáciu použiť gén RdRp kódujúci RNA-závislú RNA polymerázu /Corman, 2020/. Za pozitívny možno považovať len test s potvrdenou konfirmáciou.

 

V prípade ak pri pozitivite E-génu sa následnou konfirmáciou nepotvrdí prítomnosť SARS-CoV-2, výsledok RT-PCR je neurčitý, odporúča sa opakovať odber a RT-PCR opakovať za dôsledného dodržiavania pracovného postupu deklarovaného výrobcom diagnostickej súpravy s osobitným zreteľom na zabránenie kontaminácie vzorky pozitívnou kontrolou.

 

Dostupné testy sú založené na detekcii génov N, E, S a RdRP (WHO, 2020).

 

Test na E-gén, N- gén – deteguje koronavírus spôsobujúci SARS, SARS-CoV-2 a všetky koronavírusy izolované z populácie netopierov spôsobujúcich SARS (Sarbecovirus). Skrížená reaktivita s bežnými ľudskými respiračnými koronavírusmi typu CoV NL63, 229E, HKU, OC43 alebo MERS nebola zaznamenaná.

 

Test na RdRp gén - deteguje fragment z konzervatívného úseku génu pre RNA-dependentnú RNA polymerázu (RdRP). Tento test deteguje prítomnosť SARS-CoV-2, netedeguje ostatné SARS koronavírusy. Skrížená rekativita s bežnými ľudskými respiračnými koronavírusmi typu CoV NL63, 229E, HKU, OC43 alebo MERS nebola zaznamenaná.

 

Test na S gén - gén S kóduje výbežky obalu vírusu, ktorými sa vírus viaže na receptor vnímavej bunky. Vykazuje menej ako 75%-nú identitu nukleotidovej sekvencie s genómom skôr opísaných SARSr-CoV, s výnimkou 93,1% nukleotidovej identity s netopierym RaTG13. Priméry v teste pre S gén sú schopné odlíšiť SARS-CoV-2 od všetkých ostatných ľudských koronavírusov vrátane netopierovho SARSr-CoV WIV1, ktorý zdieľa 95% identitu so SARS-CoV.

Je nutné sa objednávať?

Odporúčame sa na testovanie objednať na presný termín. Vyberiete čas, ktorý vám vyhovuje a vyplníte formulár s osobnými údajmi. Po úhrade platobnou kartou Vám príde potvrdzujúci e-mail o rezervácii na konkrétny deň a čas.

Avšak, ak nemáte možnosť urobiť online objednávku, je možné prísť do Odberového miesta a dať si urobiť test na počkanie. Platba je možná kartou, alebo aj v hotovosti.

Ako zruším rezerváciu?

Rezerváciu môžete zrušiť do 24 hodín pred termínom Vášho testovania. Po zrušení rezervácie Vám budú peniaze automatický vrátené na bankový účet, respektíve platobnú kartu, ktorou ste platbu vykonali.

Dá sa presunúť rezervácia na iný deň?

Áno, kontaktujte nás na tel.č. +421 940 620 587 alebo píšte na mom@ghc.sk.

Dá sa zmeniť čas testovania v rámci rovnakého dňa?

Ak potrebujete zmeniť čas v rámci toho istého dňa netreba robiť žiadne úkony, môžete prísť hocikedy v daný deň počas otváracích hodín Odberového miesta.

Pomýlil/a som sa pri zadávaní údajov do registrácie (zlé číslo, e-mail).

Ak ste zadali zlý e-mail alebo tel. číslo, kontaktujte nás na tel.č. +421 940 620 587 alebo píšte na mom@ghc.sk. Vaše kontaktné údaje opravíme.

Akceptujú výsledok testu aj v zahraničí?

Áno, akceptujú. Certifikát vydávame v Anglickom jazyku s QR kódom. Tiež vám bude doručený aj výsledok z NCZI a budete si môcť požiadať o Digitálny COVID preukaz EÚ. Viac info na tomto odkaze.

Neprišiel mi výsledok na e-mail alebo SMS.

V prípade ak Vám neprišiel email, skontrolujte si prosím Váš SPAM priečinok. Ak ste výsledok nenašli ani tam, kontaktujte nás na tel.č. +421 940 620 587 alebo píšte na mom@ghc.sk.

Nenašli ste v zozname Vašu otázku?

Neváhajte nás kontaktovať na tel.č. +421 940 620 587 alebo píšte na mom@ghc.sk.

Odber vzorky sa vykonáva v našom Odberovom mieste (presná lokácia na google maps), ktoré sa nachádza na adrese Ilkovičova 6, 841 04 Bratislava priamo pod Prírodovedeckou fakultou UK. Je vzdialené iba 100 metrov od nášho laboratória. Inštrukcie ako sa tam dostať autom, prípadne peši nájdete na tomto odkaze.

 

Pokyny pred odberom:

V deň odberu, prosím, nepoužívajte kloktadlá, zubnú pastu, dezinfekčné látky, alkohol. Minimálne 60 minút pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a do hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu.

 

Prevádzkové hodiny:

Pondelok - Piatok

8:00 - 12:00 (posledný odber 11:45)

12:30 - 16:30 (posledný odber 16:15)

Sobota

8:00 - 12:00 (posledný odber 11:45)

 

Tel.: +421 940 620 587

E-mail: mom@ghc.sk