DUOLINEA

Pri tomto teste sa vykoná Y-DNA genografický test a mtDNA genografický test u jedného človeka, ktorým však môže byť výlučne muž, pretože ženy nemajú Y-DNA. Ak má o tento test záujem žena, treba analyzovať okrem jej vlastnej DNA aj DNA jej otca alebo brata.

Testom sa stanoví príslušnosť vyšetrovaného človeka k Y-DNA haploskupine (Y-DNA klanu) a súčasne aj k mtDNA haploskupine (mtDNA klanu), čím sa odhalia najhlbšie genetické korene mužskej aj ženskej línie jeho predkov.

  • Ak si test objednáte, zašleme vám poštou (alebo si u nás vyzdvihnete osobne) odberovú tyčinku aj s návodom, podľa ktorého si urobíte jednoduchý výter ústnej sliznice. 
  • Materiál nám zašlete na analýzu a uhradíte cenu testu. Ak prídete k nám do laboratória osobne, odber vám môžeme urobiť my. 
  • Vykonáme analýzu DNA, stanovíme tzv. mtDNA haplotypY-DNA haplotyp a určíme príslušnosť k mtDNA haploskupineY-DNA haploskupine. V dostupných svetových databázach zistíme, či sa už váš mtDNA haplotyp, resp. Y-DNA haplotyp u niekoho našiel a ak áno, u koho. O príslušnosti k haploskupinám vyhotovíme ozdobné certifikáty
  • Certifikáty s Vašimi haplotypmi a zaradením do haploskupín vám zašleme poštou, prípadne si ich môžete vyzdvihnúť osobne. Certifikáty doplníme základnými informáciami o oblasti vzniku a dobe vzniku príslušných haploskupín a o ich histórii, mapkami ich súčasného rozšírenia v Európe a údajom o početnosti nájdených haplotypov a haploskupín v slovenskej populácii. Priložíme tiež výsledok vyhľadávania vášho mtDNA haplotypu a Y-DNA haplotypu vo svetových databázach.  

Podrobnosti možno nájsť v odsekoch o Y-DNA genografickom teste  a o mtDNA genografickom teste.


Objednávam si tento test

DUOLINEA
Výsledok bude zaslaný do 10-15 pracovných dní.

180 €

Odberová súprava
Na obálke so zásielkou odberovej súpravy pre diskrétnosť nikdy neuvádzame v názve odosielateľa GHC GENETICS SK.
10 €

Extra služby

0 €
Konečná cena: 180 €

Jednoduchý postup

Spôsoby úhrady

1. V hotovosti
Ak si prídete pre odberovú súpravu osobne.

2. Vkladom alebo prevodom na náš účet v Tatra Banke
Inštrukcie vám zašleme spolu s odberovou súpravou.

Sledujte stav vašej objednávky cez e-mail

Ak vo vašej objednávke vyplníte e-mailovú adresu, budete môcť sledovať jej stav cez našu webstránku.

Zároveň vás budeme priebežne informovať o aktuálnom stave objednávky prostredníctvom e-mailu.